top of page
  • Anna Iltnere

“Literatūras ceļvedis” tagad arī ausīs un austiņās!


Ilustrācijas autore: Laura Lukeviča

Priecājamies paziņot, ka 2024. gada 13. februārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izdevums “Literatūras ceļvedis” atzīmē 6 gadu jubileju (daudz laimes!) un turpmāk pastāvēs ne tikai tīmekļvietnes www.literaturascelvedis.lv formātā, bet arī Spotify straumēšanas kanālā, popularizējot bibliotekāru ieteikto literatūru.


Tāpat ceļveža aktualitātēm var sekot līdzi Instagram kontā, kā arī interviju sērijā “Literatūras ceļvedis jautā”, kas veltīta grāmatu tapšanas aizkulišu iepazīšanai. PDF formātā izdevums turpmāk neiznāks, bet iepriekšējo gadu PDF arhīvs joprojām būs pieejams šeit.


“Literatūras ceļvedis” ir regulārs brīvpieejas izdevums, kas tapis kā informatīvs padomdevējs Latvijas bibliotekāriem kvalitatīvas un daudzveidīgas literatūras izvēlē, bibliotēku krājumu kvalitātes pilnveidošanā, kā arī lasīšanas kultūras veicināšanā. “Literatūras ceļvedis” ir vienīgais izdevums Latvijā, kura apskatus gatavo un grāmatas iesaka Latvijas Nacionālās bibliotēkas, citu bibliotēku bibliotekāri un grāmatu draugi.


Zinātāji būs jau ievērojuši“ Literatūras ceļveža” ierunātos apskatus LNB Spotify klausāmkanālā “Klausītava”. Informējam, ka turpmāk tie būs ērti pieejami īpaši izveidotā izdevuma straumēšanas kanālā Spotify, kā arī atsevišķā listē LNB Soundcloud kontā.


Izdevums “Literatūras ceļvedis” un tā mūsdienīgie formāti iekļaujas LNB organizētās sabiedrības iesaistes kustības “RESTARTS LASĪŠANAI” programmā.


“Literatūras ceļveža” idejas autori un satura koordinatori ir LNB Bibliotēku attīstības centra speciālisti. Izdevums top sadarbībā ar LNB lasītavu nozaru ekspertiem, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes mācībspēkiem un studentiem, citiem Latvijas bibliotēku speciālistiem un literatūras procesu pārzinātājiem un literatūras entuziastiem.


“Literatūras ceļveža” redakcija

93 views0 comments

Comments


bottom of page