top of page
  • Anda Saldovere

Ievadraksts: maijs/jūnijs 2022Vasaras vidus “Literatūras ceļvedis” sasniedz savus lasītājus neilgi pēc tam, kad vairums Latvijas publisko bibliotēku saņēmušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas īstenotā un Kultūras ministrijas finansētā 2022. gada pirmā posma grāmatu iepirkuma izdevumus – tāpat kā līdz šim, daļa no bibliotekāru iepirktajām grāmatām saskan ar mūsu kolēģu ieteikumiem “Literatūras ceļvedī”. Tātad mēs, bibliotekāri, esam uz pareizā ceļa un ne vien paši izlasām vērtīgāko lasāmvielu, bet arī kopīgi darām visu, lai ar daudzveidīgām metodēm to ieteiktu arī saviem lasītājiem – ceram, ka to veicinās arī izdevuma veidotāju personiskie grāmatu stāsti.


Lai gan vasaras numurā, kā parasti, pārstāvēta arī nozaru literatūra, īpašs gandarījums šoreiz par daiļliteratūru, sakritības dēļ – vairākiem spilgtiem tulkojumiem. Ne vienmēr ir tā, ka, rediģējot kārtējos tekstus, māc nepacietība tūdaļ pat grāmatu rezervēt elektroniskajā katalogā un iespējami ātrāk izlasīt. Šoreiz tā noticis, tādēļ vēlamies iekārdināt arī

jūs un izcelt dažas grāmatas jau priekšvārdā: izcilā francūža Mišela Velbeka jaunāko romānu “Serotonīns”, japāņu rakstnieka Haruki Murakami stāstu krājumu “Vienskaitļa pirmā persona”, kā arī somu rakstnieka Kari Hotakainena romānu “Nākotnes pilsētas stāsts”.


Divu pirmo autoru vārdi droši vien īpašus komentārus neprasa, bet Kari Hotakainens lielākajai daļai lasītāju, visticamāk, maz zināms, tādēļ piedāvājam nelielu, mūsdienu aktualitātēm atbilstošu citātu: “Daudzas valstis tagad tiek vadītas, ja ne gluži atkarībā no garastāvokļa, tad galvenokārt balstoties uz emocijām; šādā situācijā cilvēki, kas vadās vienīgi no veselā saprāta, apmulst, sajūtas neiederīgi un bezpalīdzīgi. Viņi sajūtas, it kā būtu nonākuši niķīgu bērneļu smilškastē, kas šajā kontekstā nozīmē robežkonfliktus, pat etnisku tīrīšanu un cilvēktiesību pārkāpumus.” (”Nākotnes pilsētas stāsts”, 148. lpp.)


Aicinām arī nepalaist garām kādu spilgtu pašmāju debiju – jaunās rakstnieces, arī bibliotekāres Evitas Hofmanes visai drosmīgo un pat nedaudz šokējošo stāstu krājumu “Durvis”, kā arī saturiski un poligrāfiski tik saistošo un bagātinošo Katrīnas Teivānes monogrāfiju “Laikmets un fotogrāfija. Roberts Johansons”.


Lai gan pēdējā laikā, īpaši vasarā, kad grāmatu lasīšanai nākas konkurēt ar daudziem citiem brīvā laika pavadīšanas veidiem, lasām mazāk, neatkarīgi no tā, vai esam jau atgriezušies no atvaļinājuma vai tikai vēl plānojam, kā to pavadīt – piedāvāju ieinteresējušās grāmatas atzīmēt savā individuālajā lasāmplānā, lai citkārt pie tām atgrieztos!


Iesakām apmeklēt arī LNB skaņu mākoni, lai noklausītos jaunākos mūsu kolēģu veidotos skaņu ierakstus par spilgtām “Literatūras ceļveža” ieteiktām grāmatām.


Uz tikšanos jau pavisam drīz – septembrī!


Anda Saldovere
Numurā lasi:

Lāms, Edgars. Kurzemes iekopšana. Iesaka Ieva Kalniņa Moreino, Sergejs. Etorika. Iesaka Ieva Kalniņa Hofmane, Evita. Durvis. Iesaka Renāte Šidlovska Kronbergs, Juris. Debesīs Dievs bīda mēbeles. Iesaka Ojārs Lāms Velbeks, Mišels. Serotonīns. Romāns. Iesaka Ojārs Lāms Murakami, Haruki. Vienskaitļa pirmā persona. Iesaka Katrīna Kukaine Hotakainens, Kari. Nākotnes pilsētas stāsts. Iesaka Astra Šmite Foslīna, Liza, Dafija, Mollija Vesta. Vēsā mierā. Iesaka Irēna Moreino Hansens, Anders. UDHS priekšrocības. Iesaka Zane Bondare Dominiks Kalvelis un līdzgaitnieki Latvijas zobārstniecībā. Iesaka Zane Bondare Izaugt veselam digitālā pasaulē. Iesaka Irēna Moreino Gertners, Edgars. No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam. Iesaka Zane Bondare Teivāne, Katrīna. Laikmets un fotogrāfija. Roberts Johansons. Iesaka Līga Goldberga Čaupova, Ruta. Jānis Aivars Karlovs. Iesaka Ingrīda Peldekse Remess, Andžils. Kur dvēsele cēlās spārnos. Iesaka Anda Saldovere Vidzemes jūras vārti: Salacgrīvas osta. Iesaka Gints Šīmanis Kriķis, Juris. Liepājas zveji abpus ekvatoram. Iesaka Gints Šīmanis ZUTIŅŠ. Salacgrīvas novada literārais almanahs. Iesaka Gints Šīmanis

11 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page