top of page
  • Raits Lubinskis

Клочко, Діана. 65 українських шедеврів


Diāna Kločko ir mākslas kritiķe un pasniedzēja. Šajā grāmatā viņa 65 esejās iezīmē alternatīvu skatījumu uz Ukrainas mākslas vēsturi, sākot jau ar 7. gadsimtu (Ukrainas ikona, glezniecība, skulptūra, grafika).


Izdevuma uzmanības lokā nonākuši darbi, kuri ideoloģisku 20. gadsimta apsvērumu dēļ netika uzskatīti par “kanoniskiem” vai “ievērības cienīgiem”.

Autore skaidro, kāpēc šodien to atzīšana ir svarīga, un, pievēršot uzmanību arī pasaules mākslas šedevriem, piedāvā jaunus interpretācijas kontekstus, atklāj negaidītas analoģijas un maz zināmus stāstus.


Izdevums 2019. gadā saņēma Jurija Ševeļova balvu par mākslinieciskām un zinātniskām esejām ukraiņu valodā un kļuva par konkursa LitAccent 2019 uzvarētāju nominācijā “Literatūrzinātne, esejas un mākslinieciskā reportāža”.Клочко, Діана. 65 українських шедеврів: визнані й неявні. Київ: ArtHuss, 2019. 255 lpp.

ISBN 9786177799046.


Raits Lubinskis 2022. gada aprīļa numura iznākšanas brīdī ir LNB Speciālo krājumu departamenta Mākslas un mūzikas centra Mākslas lasītavas galvenais bibliogrāfs.5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page