top of page
  • Anda Saldovere

Kolomojeca, Jūlija, Gutničenko, Alla. Neparastās profesijas


Stāsts par kādu zēnu Andrijko un viņa ģimeni, kurā teju visiem ir neparastas profesijas – floriste, paleontologs, pandu apmīļotāja, tējas degustators, surdotulks, stikla pūtējs, picu cepējs, gaisa balona pilots – par vairumu no tām arī mēs taču zinām maz?


Autores radušas labu veidu, kā stāstīt par tik retām profesijām, papildinot tekstu ar interesantiem un bērniem pievilcīgiem uzdevumiem. Kas nav mazsvarīgi – grāmata bagātīgi ilustrēta, attēlos iekļaujot papildinošu informāciju (pamatinstrumenti, palīgpriekšmeti, darba rīki un apģērbi u.c.).

Interesants ir fakts, ka grāmatas tapšanas procesā ar konsultācijām iesaistījušies arī vairāki Latvijas eksperti, piemēram, surdotulce Laura Zeltiņa, Latvijas Nacionālais dabas muzejs, gaisa balonu pilots Indulis Blūms un citi.Kolomojeca, Jūlija, Gutničenko, Alla. Neparastās profesijas. No ukraiņu valodas tulkojis Māris Salējs. Rīga: Baltais Valis, 2021. 80 nenumurētas lapas. ISBN 9789934905032.


Anda Saldovere 2022. gada aprīļa numura iznākšanas brīdī ir LNB Attīstības departamenta Bibliotēku attīstības centra projektu koordinatore un izdevuma "Literatūras ceļvedis" sastādītāja.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page