top of page
  • Betija Celitane

Pujāts, Marts. Zenīts. DzejoļiDzejnieka Marta Pujāta dzejoļu cikls “Zenīts” šķietami savijas ar autora atmiņām, kas savulaik piedzīvotas, mācoties Rīgas Doma kora skolā un dziedot zēnu korī. Ar dzejas tēlu palīdzību autors ataino to, kā zēnu kora puikas, lai gan ikdienā pārsvarā saistīti ar nošu pierakstiem, tāpat kā citi vienaudži domā arīdzan par to, kā lēkāt pa pierakstu klades džungļiem un

pierakstīt blēņas.


Grāmatā iekļautie dzejas teksti ir rotaļīgi un skanīgi, kas ne tikai muzikālā kontekstā, bet arī saturiski izskan dažādās tonalitātēs – te bēdas, te prieks, te viss labākais, ko dzīvē ieskandina draudzības viļņi.

Dzejas tekstus papildina ilustratores Rūtas Briedes dzīvīgās ilustrācijas, kurās attēlots skolas gados piedzīvotais un pārdzīvotais. Grāmata ir piemērota kā pamatskolas vecuma bērniem, tā arī pieaugušajiem, kam skolas gaitas jau piemirsušās – lai atcerētos to jautrību un bezrūpību, kāda allaž valda skolas gaiteņos.


Vēl interesantāku iepazīšanos ar dzejoļiem padara grāmatā nodrukātais kvadrātkods, kas aizved uz mūzikas atskaņošanas platformu Spotify, lai lasītājiem būtu iespēja ieklausīties muzikālās izrādes “Zenīts” skanējumā, ko sakomponējis Marta Pujāta klasesbiedrs, mūziķis Jānis Šipkēvics.
Pujāts, Marts. Zenīts. Dzejoļi. Redaktore Inese Zandere. Rīga: Liels un mazs, 2022. 48 lpp. ISBN 9789934574788.


Betija Celitane ir LU Humanitāro zinātņu fakultātes Baltu filoloģijas maģistra studiju programmas II kursa studente.

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page